NAWIGACJA

• Świetlica Środowiskowa "Krokus"
    ul. Tomasza Zamojskiego 14
    22-600 Tomaszów Lubelski

Sobota 23.09.2017

WIADOMOŚCI

• Na wakacje z Muszkieterami!

Nad morze pojadą dzieci z naszej placówki, którze spędzą niezapomniany czas w gronie rówieśników i poznają 8 wartości Małego Muszkietera. Wszystko dzięki ogólnopolskiej akcji „Wakacje z Muszkieterami”. Na swoje pierwsze kolonie wyjedzie łącznie ponad 1000 dzieci z całej Polski. Ambasadorką wakacyjnych wyjazdów  jest Sylwia Gruchała – medalistka olimpijska. Honorowy patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

•       W dniach 03-14.07.2017r. w Świetlicy Środowiskowej Krokus trwały półkolonie letnie pt."Wakacyjne wypady wesołej gromady". Wypoczynek letni obejmował różnego rodzaju formy zajęć, propagujące zdrowy tryb życia, pozwalające na aktywny i twórczy wypoczynek podczas wakacji dzieciom z Ukrainy i Tomaszowa Lubelskiego. Dzieci i młodzież  miały możliwość poznania zakątków naszego regionu jakim jest Lubelszczyzna, a także ciekawych miejsc naszej Ojczyzny. Poznały interesujące miejsca i ich historię. W ramach przewidzianych zajęć, dzieci i młodzież biorąca udział w wypoczynku mogła wyjechać do  Warszawy, Krasnobrodu, Zamościa, Józefowa.W Krasnobrodzie uczestnicy wypoczynku mieli możliwość zwiedzania Kapliczki na Wodzie, kapliczki św. Rocha. W Krasnobrodzie i Józefowie uczestnicy wypoczynku mieli możliwość plażowania oraz kąpieli z nauką pływania. Największą atrakcją w czasie wypoczynku był wyjazd do Warszawy. W Warszawie uczestnicy wycieczki zwiedzili Zamek Królewski, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Sejm i Stare Miasto. Podczas wycieczki do Zamościa dzieci mogły zwiedzić Stare Miasto, Katedrę, poznać historię Zamościa. W czasie półkolonii odbył się wyjazd na Stadninę koni „ Rogowe Kopce”. Zorganizowano zwiedzanie Tomaszowa Lubelskiego, poznanie głębszej historii miasta i jego zabytków.

• 21.04.2017

21 kwietnia 2017 roku w Świetlicy Środowiskowej Krokus odbyło się rozstrzygnięcie V edycji konkursu plastycznego „ Wielkanoc na szkle”. Nagrodzone zostały następujące prace:

a) w kategorii uczniowie klas I-III

1. Jagoda Darłowska
    2. Lena Hucik
    3. Bartłomiej Wajda

b) w kategorii uczniowie klas IV-VI

1. Miłosz Hek
    2. Martyna Iwanicka
    3. Lena Majdanik

c) w kategorii uczniowie gimnazjum

• Założenia regulaminowe:

1. Oceniane będą  prace o tematyce wyłącznie wielkanocnej:
    • malunek na tafli szklanej, pleksi lub naczyniu szklanym (butelka, słoik itp.)wykonanyfarbami witrażowymi.

• 30.01.2017

W dniach 16-27.01.2017r. w Świetlicy Środowiskowej Krokus trwał "Zimowy Relaks". Uczestnicy brali udział w zajęciach z pierwszej pomocy, plastyczno- technicznych, konkursie karaoke oraz turnieju tenisa stołowego Największą atrakcją był wyjazd na Dąbrowę Tomaszowską do Stadniny koni " Pod lasem", a także wyjazd do Krainy Zabaw w Zamościu. Ferie były dla wszystkich bardzo udane i zaoowocowały nawiązaniem między dziećmi nowych znajomości.

• 19.12.2016

W dniu 15.12.2016r. odbyło się spotkanie wigilijne dla wychowanków świetlicy. Dzieci przedstawiły wierszyki świąteczne i śpiewały kolędy. Po występie wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnego stołu. Przy rozmowach miło płynął czas, a dzieci czekały na przybycie Św. Mikołaja. Każdy z wychowanków musiał zaśpiewać kolędę lub powiedzieć wierszyk,aby otrzymać prezent. Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze.

• 27.11.2016

W dniu 25.11.2016r. z okazji Mikołajek odbyła się wycieczka do Teatru "Maska" w Rzeszowie. Wychowankowie świetlicy obejrzeli spektakl pt."Akademia Pana Kleksa". Dodatkową atrakcją był spacer po Rzeszowskim Rynku Głównym. Wycieczka zakończyła się obiadem w Mc' Donalds.

• Świetlica Środowiskowa "Krokus"
    ul. Tomasza Zamojskiego 14
    22-600 Tomaszów Lubelski