NAWIGACJA

MŁODZI LUBIĄ KULTURĘ

Obecnie w Świetlicy Środowiskowej Krokus pod kierownictwem pani Agaty Zakrzewskiej trwa projekt "Szkoła filmowa", jest on

realizowany w ramach projektu "Młodzi lubią kulturę. Lubelska sieć edukacji kulturalnej", którego operatorem jest Centrum

Spotkania Kultur w Lublinie.

Projekt jest skierowany do 18 osobowej grupy dzieci i młodzieży uczęszczających do świetlicy. W ramach zadania p.n. " Szkoła

filmowa" zorganizowany jest cykl spotkań i warsztatów dla dzieci i młodzieży, mianowicie:

1. Seans filmowy w kinie " Kadr" Tomaszowskiego Domu Kultury, połączony z warsztatem wprowadzającym i zwiedzaniem pomieszczeń obsługujących kino.

2. Plenerowy seans fimowy w Parku Miejskim połączony z warsztatem wprowadzającym, czyli jaki sprzęt techniczny jest niezbędny do przeprowadzenia plenerowego pokazu filmowego.

3. Warsztaty reżyserskie w Tomaszowskim Domu Kultury m.in.: z zakresu montażu, udźwiękowienia i korekcji barwnej materiału, sztuka operatorska, kadrowanie). Warsztaty prowadził będzie pan Piotr Łoza- właściciel firmy Studio Video Piotr Łoza.

4. Warsztaty obsługi kamery w Tomaszowskim Domu Kultury ( naukaobsługi kamery cyfrowej oraz obsługa programu do obrabiania filmów, realizacja teledysków.

5. Wyjazd do TVP 3 Lublin w celu zwiedzenia budynku telewizji.

Efektem warsztatów będzie nakręcenie filmiku/ teledysku przez uczestników projektu pt. " Młodzi lubią kulturę", który zostanie wyświetlony w kinie " Kadr" na zakończenie projektu.

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura na lata 2016 - 2018

• Świetlica Środowiskowa "Krokus"
    ul. Tomasza Zamojskiego 14
    22-600 Tomaszów Lubelski