NAWIGACJA

 • WIGILIA 2018

  WIGILIA 2018

  W dniu 18.12.2018r. odbyło się Spotkanie Wigilijne dla wychowanków świetlicy i ich rodziców. W czasie spotkania swoją obecnością zaszczycili nas: pan Henryk Nowosad- Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych, pan Ryszard Koprowski- Radny Rady Miasta Tomaszów Lubelski oraz pan Wojciech Dziedzic- redaktor Rewizji Tomaszowskich. Wychowankowie zaprezentowali montaż słowno- muzyczny o tematyce świątecznej. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnego stołu. Przy rozmowach miło płynął czas, a dzieci czekały na przybycie Św. Mikołaja. Każdy z wychowanków musiał zaśpiewać kolędę lub powiedzieć wierszyk,aby otrzymać prezent. Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze.

 • ZA TRADYCJĄ

  ZA TRADYCJĄ
  25.10.2018

  Dobiegł końca projekt „Za tradycją”, dofinansowany przez Centrum Spotkań Kultur w Lublinie w ramach projektu pn. „ Młodzi lubią kulturę” Lubelskiej Sieci Edukacji Kulturalnej. Partnerem projektu było Koło Gospodyń Miejskich „ Lejdis”, a koordynatorem pani Agata Zakrzewska.

  W ramach zajęć uczestnicy wzięli udział w różnych warsztatach z przedstawicielami ginących zawodów: pszczelarzem, garncarzem. Uczestniczyli w zajęciach rękodzieła artystycznego oraz kulinarnych. Największą atrakcją była wycieczka do Muzeum Wsi Lubelskiej.

  Efektem końcowym zrealizowanego projektu jest film na temat ginących zawodów naszego regionu, który współtworzyły dzieci z Krokusa. Film został wyemitowany w TDK.

   

 • PÓŁKOLONIE LETNIE 2018

  PÓŁKOLONIE LETNIE 2018
  17.07.2018

      Wypoczynek letni pt. „Na tropie wspólnych przygód realizowany był w terminie od 02.07.2018 r. do 13.07.2018 r. Obejmował on różnego rodzaju formy zajęć, propagujące zdrowy tryb życia, pozwalające na aktywny i twórczy wypoczynek podczas wakacji 33 dzieciom z Tomaszowa Lubelskiego i 21 z Ukrainy. 

      Celem wypoczynku była integracja dzieci i młodzieży z miast partnerskich: Tomaszów Lubelski, Krzemieniec, Równe oraz Kiverce na Ukrainie, poznanie kraju swoich przodków, jego  historii, zwyczajów, kultury i języka, nawiązanie trwałych przyjaźni międzynarodowych. Uczestnictwo w wypoczynku umożliwiło dzieciom spędzenie czasu na wspólnej zabawie i wycieczkach. Dzieci i młodzież poznały zakątki naszego regionu, a także ciekawe miejsca na terenie Polski. Zwiedziły zabytki i poznały historię Tomaszowa Lubelskiego, Krasnobrodu, Zamościa, odwiedziły również Park Rozrywki w Bałtowie. 

     Wypoczynek rozpoczął się integracyjnym spotkaniem na Ujęciu Wody. Dzieci spędziły aktywnie czas przy ognisku, pieczeniu kiełbasek, wspólnych zabawach. Uczestnicy wypoczynku mieli możliwość zwiedzania Krasnobrodu. W czasie tej wycieczki dzieci zwiedziły Kapliczkę na Wodzie oraz spędziły czas na kąpielisku. Została zorganizowana również wycieczka po Roztoczu. Dzieci przeszły  szlakiem turystycznym „Czartowe Pole”, gdzie podziwiały piękno roztoczańskiej przyrody. Natomiast w Zamościu dzieci i młodzież zwiedziły Starówkę, poznały historię i zabytki miasta. Dodatkową atrakcją była wizyta w ZOO. 

      Największą atrakcją w czasie wypoczynku był wyjazd do Bałtowa, gdzie uczestnicy zwiedzili Jura Park, Prehistoryczne Oceanarium oraz bawili się w Parku Rozrywki i Kinie Emocji 5D.Oprócz poznania zabytków, pomników kultury polskiej oraz historii związanej z poszczególnymi regionami, kolonie były wspaniałą okazją do wzajemnego poznania się, przełamania uprzedzeń i stereotypów. Nawiązały się nowe znajomości, które będą podstawą dalszej współpracy i kultywowania polskiej kultury wśród Polonii na Ukrainie. Kolonie zakończyło spotkanie z Burmistrzem Miasta, podczas którego wszyscy uczestnicy wypoczynku otrzymali upominki.

                                                                                         

 • FINAŁ KONKURSU WIELKANOC NA SZKLE

  FINAŁ KONKURSU WIELKANOC NA SZKLE

   

  16 kwietnia 2018 roku w Świetlicy Środowiskowej Krokus odbyło się rozstrzygnięcie VI edycji konkursu plastycznego„ Wielkanoc na szkle”. Nagrodzone zostały następujące prace:

   

   

  a) w kategorii uczniowie klas I-III 

  1. Iga Biszko, Szymon Kudełko 
  2. Natalia Hek, Nela Darłowska
  3. Luiza Goch

   

  b) w kategorii uczniowie klas IV- VI

  1. Julia Mrozik 
  2. Jakub Kwiatkowski, Hanna Kwiatkowska
  3. Hanna Mokrzyńska

   

  c) w kategorii uczniowie klas VII i gimnazjum

  1. Daniel Kukułowicz                                                                                                                                             
  2. Wioletta Witkowska                                                                                                                                                     
  3. Maciej Sadło

   

  Natomiast wyróżnienia otrzymali: Hanna Stachula, Jakub Raczkiewicz, Nikola Tomczyszyn, Bartłomiej Torbiak, Jagoda Darłowska, Mateusz Sławiński,Marta Jankowska, Joanna Kostykiewicz, Bartosz Skoropat

   

 • ZIMOWISKO

  ZIMOWISKO

  W dniach 29.01- 09.02.2018r. w Świetlicy Środowiskowej Krokus trwało zimowisko pt." Ruch to zdrowie". Uczestnicy brali udział w zajęciach plastyczno- technicznych i sportowych. Największą atrakcją był wyjazd na Dąbrowę Tomaszowską do Stadniny koni "Pod lasem", a także wyjazd na basen do Zamościa. W ramach wypoczynku zimowego dzieci odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną oraz oraz Tomaszowski Dom Kultury. Ferie były dla wszystkich uczestników bardzo udane i zaoowocowały nawiązaniem nowych znajomości.

 • SPOTKANIE WIGILIJNE W ŚWIETLICY

  SPOTKANIE WIGILIJNE W ŚWIETLICY
  20.12.2017

  W dniu 20.12.2017r. odbyło się spotkanie wigilijne dla wychowanków świetlicy i ich rodziców. W czasie spotkania swoją obecnością zaszczycili nas: pan Tadeusz Wagner- zastępca Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski, pan Ryszard Koprowski- zastępca Przewodniczącego Rady Miasta oraz pan Wojciech Dziedzic. Dzieci przywitały przybyłych gości i złożyły świąteczne życzenia. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnego stołu. Przy rozmowach miło płynął czas, a dzieci czekały na przybycie Św. Mikołaja. Każdy z wychowanków musiał zaśpiewać kolędę lub powiedzieć wierszyk,aby otrzymać prezent. Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze.

 • WAKACJE Z MUSZKIETERAMI

  WAKACJE Z MUSZKIETERAMI

  Na wakacje z Muszkieterami!

  Nad morze pojadą dzieci z naszej placówki, którze spędzą niezapomniany czas w gronie rówieśników i poznają 8 wartości Małego Muszkietera. Wszystko dzięki ogólnopolskiej akcji „Wakacje z Muszkieterami”. Na swoje pierwsze kolonie wyjedzie łącznie ponad 1000 dzieci z całej Polski. Ambasadorką wakacyjnych wyjazdów  jest Sylwia Gruchała – medalistka olimpijska. Honorowy patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

  „Wakacje z Muszkieterami” już po raz drugi organizuje Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché. Dzieci w wieku 8-14 lat, które nie miałyby szansy na odpoczynek po pracowitym roku szkolnym, spędzą letnie kolonie w pięknych zakątkach Polski. Krajoznawczym wycieczkom i zajęciom w ośrodkach wypoczynkowych, będzie towarzyszyć poznawanie 8 uniwersalnych wartości, którymi powinien kierować się w życiu każdy Muszkieter. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

  Zobacz co robią Muszkieterowie i poznaj 8 wartości Muszkietera www.facebook.com/FundacjaMuszkieterow / www.wakacjezmuszkieterami.pl

   

 • PÓŁKOLONIE 2017

  PÓŁKOLONIE 2017

       W dniach 03-14.07.2017r. w Świetlicy Środowiskowej Krokus trwały półkolonie letnie pt."Wakacyjne wypady wesołej gromady". Wypoczynek letni obejmował różnego rodzaju formy zajęć, propagujące zdrowy tryb życia, pozwalające na aktywny i twórczy wypoczynek podczas wakacji dzieciom z Ukrainy i Tomaszowa Lubelskiego. Dzieci i młodzież  miały możliwość poznania zakątków naszego regionu jakim jest Lubelszczyzna, a także ciekawych miejsc naszej Ojczyzny. Poznały interesujące miejsca i ich historię. 

      W ramach przewidzianych zajęć, dzieci i młodzież biorąca udział w wypoczynku mogła wyjechać do  Warszawy, Krasnobrodu, Zamościa, Józefowa.W Krasnobrodzie uczestnicy wypoczynku mieli możliwość zwiedzania Kapliczki na Wodzie, kapliczki św. Rocha. W Krasnobrodzie i Józefowie uczestnicy wypoczynku mieli możliwość plażowania oraz kąpieli z nauką pływania. Największą atrakcją w czasie wypoczynku był wyjazd do Warszawy. W Warszawie uczestnicy wycieczki zwiedzili Zamek Królewski, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Sejm i Stare Miasto.

       Podczas wycieczki do Zamościa dzieci mogły zwiedzić Stare Miasto, Katedrę, poznać historię Zamościa. W czasie półkolonii odbył się wyjazd na Stadninę koni „ Rogowe Kopce”. Zorganizowano zwiedzanie Tomaszowa Lubelskiego, poznanie głębszej historii miasta i jego zabytków. 

   

 • FINAŁ KONKURSU "WIELKANOC NA SZKLE"

  FINAŁ KONKURSU "WIELKANOC NA SZKLE"
  21.04.2017

   

  21 kwietnia 2017 roku w Świetlicy Środowiskowej Krokus odbyło się rozstrzygnięcie V edycji konkursu plastycznego „ Wielkanoc na szkle”. Nagrodzone zostały następujące prace:

   

  a) w kategorii uczniowie klas I-III

  1. Jagoda Darłowska
  2. Lena Hucik
  3. Bartłomiej Wajda

  b) w kategorii uczniowie klas IV-VI

  1. Miłosz Hek
  2. Martyna Iwanicka
  3. Lena Majdanik

  c) w kategorii uczniowie gimnazjum

  1.Maja Kostrubiec- Szomber

  2. Adrianna Prokopiszyn

  3. Katarzyna Luchowska

  Natomiast wyróżnienia otrzymali: Iga Biszko, Jagoda Czekirda, Szymon Dziura, Hanna Kwiatkowska, Szymon Kędra, Jakub Krzaczkowski, Wiktoria Malec, Jakub Matyjanka.

  Każdy z uczestników otrzymał dyplom i upominek.

 • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE " WIELKANOC NA SZKLE"

  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE " WIELKANOC NA SZKLE"

  Założenia regulaminowe:

  1. Oceniane będą  prace o tematyce wyłącznie wielkanocnej:
  • malunek na tafli szklanej, pleksi lub naczyniu szklanym (butelka, słoik itp.)wykonanyfarbami witrażowymi.
   

  2. Konkurs kierowany jest dla uczniów tomaszowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych w następujących kategoriach wiekowych:

  *7-9, *10-12, *13-16 lat.

  3. Na konkurs zgłosić można jedną pracę tego samego autora.

  4. Do pracy należy dołączyć informację zawierającą imię, nazwisko, wiek autora, nazwę placówki patronującej z numerem telefonu oraz imię i  nazwisko instruktora, pod opieką którego praca została wykonana.
  5. Prace konkursowe należy złożyć w siedzibie Placówki Wsparcia Dziennego Świetlicy Środowiskowej „Krokus” w Tomaszowie Lub. przy ul.  T. Zamojskiego 14 (budynek Przedszkola Samorządowego Nr 2) do  dnia 12kwietnia 2017 r.

  6. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 84 6659795.

  7. Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się w dniu  21 kwietnia 2017r. o godzinie 16:00 w siedzibie Świetlicy Środowiskowej „Krokus” przy ul. T. Zamojskiego 14 w Tomaszowie Lubelskim.

  8. Nagrodzone prace nie podlegają zwrotowi (zostaną wykorzystane do celów promocyjnych).

   

   

 • ZIMOWISKO

  ZIMOWISKO
  30.01.2017

  W dniach 16-27.01.2017r. w Świetlicy Środowiskowej Krokus trwał "Zimowy Relaks". Uczestnicy brali udział w zajęciach z pierwszej pomocy, plastyczno- technicznych, konkursie karaoke oraz turnieju tenisa stołowego Największą atrakcją był wyjazd na Dąbrowę Tomaszowską do Stadniny koni " Pod lasem", a także wyjazd do Krainy Zabaw w Zamościu. Ferie były dla wszystkich bardzo udane i zaoowocowały nawiązaniem między dziećmi nowych znajomości.

 • SPOTKANIE WIGILIJNE W ŚWIETLICY

  SPOTKANIE WIGILIJNE W ŚWIETLICY
  19.12.2016

  W dniu 15.12.2016r. odbyło się spotkanie wigilijne dla wychowanków świetlicy. Dzieci przedstawiły wierszyki świąteczne i śpiewały kolędy. Po występie wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnego stołu. Przy rozmowach miło płynął czas, a dzieci czekały na przybycie Św. Mikołaja. Każdy z wychowanków musiał zaśpiewać kolędę lub powiedzieć wierszyk,aby otrzymać prezent. Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze.

 • WYCIECZKA DO TEATRU

  WYCIECZKA DO TEATRU
  27.11.2016

  W dniu 25.11.2016r. z okazji Mikołajek odbyła się wycieczka do Teatru "Maska" w Rzeszowie. Wychowankowie świetlicy obejrzeli spektakl pt."Akademia Pana Kleksa". Dodatkową atrakcją był spacer po Rzeszowskim Rynku Głównym. Wycieczka zakończyła się obiadem w Mc' Donalds.

 • ZAKOŃCZENIE PROJEKTU FIO

  ZAKOŃCZENIE PROJEKTU FIO
  01.09.2016

  Z końcem sierpnia 2016r. świetlica zakończyła realizację zadania publicznego zleconego w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich pod nazwą: "Aktywne działania na rzecz dzieci i młodzieży". W ramach projektu w roku szkolnym prowadzone były zajęcia socjoterapeutyczne w formie zajęć plastycznych oraz indywidualne z psychologiem. Programem objęto 40 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat z miasta Tomaszów Lubelski.

 • ZAPISY DO ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2016/2017

  ZAPISY DO ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2016/2017
  20.07.2016

  Przyjmujemy zapisy dzieci do świetlicy na rok szkolny 2016/2017. Zainteresowanych rodziców prosimy o osobiste zgłoszenie się do Świetlicy Środowiskowej Krokus przy ul. T. Zamojskiego 14 w Tomaszowie Lubelskim.

 • PÓŁKOLONIE LETNIE 2016

  PÓŁKOLONIE LETNIE 2016
  18.07.2016

  W dniach 04.07.2016-15.07.2016 w Świetlicy Środowiskowej Krokus odbywał się wypoczynek letni pt. " Śladami naszych przodków". Dzieci i młodzież z Tomaszowa Lubelskiego i Ukrainy miały możliwość poznania zakątków naszego regionu jakim jest Lubelszczyzna.W ramach półkolonii uczestnicy wyjechali do Przemyśla, Kozłówki, Masłomęcza, Krasnobrodu, Majdanu Sopockiego i Suśca.

Aktualności

Kontakt

 • Świetlica Środowiskowa "Krokus"
  ul. Tomasza Zamojskiego 14
  22-600 Tomaszów Lubelski
 • 84 665 97 95

Galeria zdjęć