NAWIGACJA

 • ZIMOWISKO

  W dniach 29.01- 09.02.2018r. w Świetlicy Środowiskowej Krokus trwało zimowisko pt." Ruch to zdrowie". Uczestnicy brali udział w zajęciach plastyczno- technicznych i sportowych. Największą atrakcją był wyjazd na Dąbrowę Tomaszowską do Stadniny koni "Pod lasem", a także wyjazd na basen do Zamościa. W ramach wypoczynku zimowego dzieci odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną oraz oraz Tomaszowski Dom Kultury. Ferie były dla wszystkich uczestników bardzo udane i zaoowocowały nawiązaniem nowych znajomości.

 • SPOTKANIE WIGILIJNE W ŚWIETLICY

  20.12.2017

  W dniu 20.12.2017r. odbyło się spotkanie wigilijne dla wychowanków świetlicy i ich rodziców. W czasie spotkania swoją obecnością zaszczycili nas: pan Tadeusz Wagner- zastępca Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski, pan Ryszard Koprowski- zastępca Przewodniczącego Rady Miasta oraz pan Wojciech Dziedzic. Dzieci przywitały przybyłych gości i złożyły świąteczne życzenia. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnego stołu. Przy rozmowach miło płynął czas, a dzieci czekały na przybycie Św. Mikołaja. Każdy z wychowanków musiał zaśpiewać kolędę lub powiedzieć wierszyk,aby otrzymać prezent. Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze.

 • WAKACJE Z MUSZKIETERAMI

  Na wakacje z Muszkieterami!

  Nad morze pojadą dzieci z naszej placówki, którze spędzą niezapomniany czas w gronie rówieśników i poznają 8 wartości Małego Muszkietera. Wszystko dzięki ogólnopolskiej akcji „Wakacje z Muszkieterami”. Na swoje pierwsze kolonie wyjedzie łącznie ponad 1000 dzieci z całej Polski. Ambasadorką wakacyjnych wyjazdów  jest Sylwia Gruchała – medalistka olimpijska. Honorowy patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

  „Wakacje z Muszkieterami” już po raz drugi organizuje Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché. Dzieci w wieku 8-14 lat, które nie miałyby szansy na odpoczynek po pracowitym roku szkolnym, spędzą letnie kolonie w pięknych zakątkach Polski. Krajoznawczym wycieczkom i zajęciom w ośrodkach wypoczynkowych, będzie towarzyszyć poznawanie 8 uniwersalnych wartości, którymi powinien kierować się w życiu każdy Muszkieter. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

  Zobacz co robią Muszkieterowie i poznaj 8 wartości Muszkietera www.facebook.com/FundacjaMuszkieterow / www.wakacjezmuszkieterami.pl

   

 • PÓŁKOLONIE 2017

  W dniach 03-14.07.2017r. w Świetlicy Środowiskowej Krokus trwały półkolonie letnie pt."Wakacyjne wypady wesołej gromady". Wypoczynek letni obejmował różnego rodzaju formy zajęć, propagujące zdrowy tryb życia, pozwalające na aktywny i twórczy wypoczynek podczas wakacji dzieciom z Ukrainy i Tomaszowa Lubelskiego. Dzieci i młodzież  miały możliwość poznania zakątków naszego regionu jakim jest Lubelszczyzna, a także ciekawych miejsc naszej Ojczyzny. Poznały interesujące miejsca i ich historię. W ramach przewidzianych zajęć, dzieci i młodzież biorąca udział w wypoczynku mogła wyjechać do  Warszawy, Krasnobrodu, Zamościa, Józefowa.W Krasnobrodzie uczestnicy wypoczynku mieli możliwość zwiedzania Kapliczki na Wodzie, kapliczki św. Rocha. W Krasnobrodzie i Józefowie uczestnicy wypoczynku mieli możliwość plażowania oraz kąpieli z nauką pływania. Największą atrakcją w czasie wypoczynku był wyjazd do Warszawy. W Warszawie uczestnicy wycieczki zwiedzili Zamek Królewski, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Sejm i Stare Miasto. Podczas wycieczki do Zamościa dzieci mogły zwiedzić Stare Miasto, Katedrę, poznać historię Zamościa. W czasie półkolonii odbył się wyjazd na Stadninę koni „ Rogowe Kopce”. Zorganizowano zwiedzanie Tomaszowa Lubelskiego, poznanie głębszej historii miasta i jego zabytków. 

   

 • FINAŁ KONKURSU "WIELKANOC NA SZKLE"

  21.04.2017

   

  21 kwietnia 2017 roku w Świetlicy Środowiskowej Krokus odbyło się rozstrzygnięcie V edycji konkursu plastycznego „ Wielkanoc na szkle”. Nagrodzone zostały następujące prace:

   

  a) w kategorii uczniowie klas I-III

  1. Jagoda Darłowska
  2. Lena Hucik
  3. Bartłomiej Wajda

  b) w kategorii uczniowie klas IV-VI

  1. Miłosz Hek
  2. Martyna Iwanicka
  3. Lena Majdanik

  c) w kategorii uczniowie gimnazjum

  1.Maja Kostrubiec- Szomber

  2. Adrianna Prokopiszyn

  3. Katarzyna Luchowska

  Natomiast wyróżnienia otrzymali: Iga Biszko, Jagoda Czekirda, Szymon Dziura, Hanna Kwiatkowska, Szymon Kędra, Jakub Krzaczkowski, Wiktoria Malec, Jakub Matyjanka.

  Każdy z uczestników otrzymał dyplom i upominek.

 • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE " WIELKANOC NA SZKLE"

  Założenia regulaminowe:

  1. Oceniane będą  prace o tematyce wyłącznie wielkanocnej:
  • malunek na tafli szklanej, pleksi lub naczyniu szklanym (butelka, słoik itp.)wykonanyfarbami witrażowymi.
   

  2. Konkurs kierowany jest dla uczniów tomaszowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych w następujących kategoriach wiekowych:

  *7-9, *10-12, *13-16 lat.

  3. Na konkurs zgłosić można jedną pracę tego samego autora.

  4. Do pracy należy dołączyć informację zawierającą imię, nazwisko, wiek autora, nazwę placówki patronującej z numerem telefonu oraz imię i  nazwisko instruktora, pod opieką którego praca została wykonana.
  5. Prace konkursowe należy złożyć w siedzibie Placówki Wsparcia Dziennego Świetlicy Środowiskowej „Krokus” w Tomaszowie Lub. przy ul.  T. Zamojskiego 14 (budynek Przedszkola Samorządowego Nr 2) do  dnia 12kwietnia 2017 r.

  6. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 84 6659795.

  7. Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się w dniu  21 kwietnia 2017r. o godzinie 16:00 w siedzibie Świetlicy Środowiskowej „Krokus” przy ul. T. Zamojskiego 14 w Tomaszowie Lubelskim.

  8. Nagrodzone prace nie podlegają zwrotowi (zostaną wykorzystane do celów promocyjnych).

   

   

 • ZIMOWISKO

  30.01.2017

  W dniach 16-27.01.2017r. w Świetlicy Środowiskowej Krokus trwał "Zimowy Relaks". Uczestnicy brali udział w zajęciach z pierwszej pomocy, plastyczno- technicznych, konkursie karaoke oraz turnieju tenisa stołowego Największą atrakcją był wyjazd na Dąbrowę Tomaszowską do Stadniny koni " Pod lasem", a także wyjazd do Krainy Zabaw w Zamościu. Ferie były dla wszystkich bardzo udane i zaoowocowały nawiązaniem między dziećmi nowych znajomości.

 • SPOTKANIE WIGILIJNE W ŚWIETLICY

  19.12.2016

  W dniu 15.12.2016r. odbyło się spotkanie wigilijne dla wychowanków świetlicy. Dzieci przedstawiły wierszyki świąteczne i śpiewały kolędy. Po występie wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnego stołu. Przy rozmowach miło płynął czas, a dzieci czekały na przybycie Św. Mikołaja. Każdy z wychowanków musiał zaśpiewać kolędę lub powiedzieć wierszyk,aby otrzymać prezent. Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze.

 • WYCIECZKA DO TEATRU

  27.11.2016

  W dniu 25.11.2016r. z okazji Mikołajek odbyła się wycieczka do Teatru "Maska" w Rzeszowie. Wychowankowie świetlicy obejrzeli spektakl pt."Akademia Pana Kleksa". Dodatkową atrakcją był spacer po Rzeszowskim Rynku Głównym. Wycieczka zakończyła się obiadem w Mc' Donalds.

 • ZAKOŃCZENIE PROJEKTU FIO

  01.09.2016

  Z końcem sierpnia 2016r. świetlica zakończyła realizację zadania publicznego zleconego w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich pod nazwą: "Aktywne działania na rzecz dzieci i młodzieży". W ramach projektu w roku szkolnym prowadzone były zajęcia socjoterapeutyczne w formie zajęć plastycznych oraz indywidualne z psychologiem. Programem objęto 40 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat z miasta Tomaszów Lubelski.

 • ZAPISY DO ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2016/2017

  20.07.2016

  Przyjmujemy zapisy dzieci do świetlicy na rok szkolny 2016/2017. Zainteresowanych rodziców prosimy o osobiste zgłoszenie się do Świetlicy Środowiskowej Krokus przy ul. T. Zamojskiego 14 w Tomaszowie Lubelskim.

 • PÓŁKOLONIE LETNIE 2016

  18.07.2016

  W dniach 04.07.2016-15.07.2016 w Świetlicy Środowiskowej Krokus odbywał się wypoczynek letni pt. " Śladami naszych przodków". Dzieci i młodzież z Tomaszowa Lubelskiego i Ukrainy miały możliwość poznania zakątków naszego regionu jakim jest Lubelszczyzna.W ramach półkolonii uczestnicy wyjechali do Przemyśla, Kozłówki, Masłomęcza, Krasnobrodu, Majdanu Sopockiego i Suśca.

Aktualności

Kontakt

 • Świetlica Środowiskowa "Krokus"
  ul. Tomasza Zamojskiego 14
  22-600 Tomaszów Lubelski
 • 84 665 97 95

Galeria zdjęć