• Półkolonie letnie 2022

• W dniach 4-15 lipca 2022 roku w Świetlicy trwały tradycyjnie organizowane co roku półkolonie letnie pt.  „Na ścieżkach Roztocza”. W wypoczynku wzięło udział 28 dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Obejmował on różnego rodzaju formy zajęć propagujących zdrowy tryb życia oraz pozwalających na aktywny i twórczy wypoczynek na łonie natury podczas wakacji. W ramach wypoczynku zorganizowane zostały wycieczki do Zamościa, Bałtowa, Zwierzyńca i Suśca. Uczestnictwo w wypoczynku umożliwiło dzieciom spędzenie czasu na wspólnej zabawie i wycieczkach.

W Zamościu uczestnicy wypoczynku zwiedzali zabytki Starego Miasta jadąc meleksami. Byli również w Zamojskim Arsenale – Muzeum Fortyfikacji i Broni oraz w Prochowni, gdzie odbyła się multimedialna projekcja filmu pt. „ Historia twierdzy i miasta Zamość.

Największą atrakcją w czasie wypoczynku był wyjazd do Parku Rozrywki w Bałtowie, gdzie uczestnicy zwiedzili Jura Park, Prehistoryczne Oceanarium, wystawę tematyczną ”Polska w miniaturze”, zwierzyńce z egzotycznymi gatunkami zwierząt oraz bawili się w Parku Rozrywki i Kinie Emocji 5D.

Zostały zorganizowane również dwie wycieczki po Roztoczu, gdzie dzieci podziwiały piękno roztoczańskiej przyrody. Przeszły  szlakiem turystycznym „Czartowe Pole” w Suścu oraz zwiedzały fragmenty Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu i wystawy przyrodnicze w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym.

Wycieczki stanowiły ważny element programu półkolonii, ale nie jedyny, bo uzupełniała go na bieżąco cała bogata paleta innego typu zajęć, jak wszelkiego rodzaju gry i zabawy sportowe. Na Siwej Dolinie realizowane były zajęcia integracyjne z animatorem kultury połączone z ogniskiem. Ogromną atrakcją były wyjścia na tomaszowską Krytą Pływalnię połączone z nauką pływania, zabawami w wodzie z wykorzystaniem wszystkich urządzeń dostępnych w obiekcie.

Przez cały okres wypoczynku dzieci miały zapewnione wyżywienie w postaci drugiego śniadania i obiadu.